Przytulanka jest dla dziecka pierwszym przyjacielem i znakomitym pomocnikiem w mierzeniu się z pierwszymi wyzwaniami. To poczucie bezpieczeństwa dla dziecka i prosty sposób na wyciszenie. Sprawdźcie, jakie fantastyczne pluszaki dla najmłodszych mamy dla Waszych dzieci!

Rodzicielstwo to jedno z największych wyzwań dorosłości. Kiedy na świat przychodzi mała istotka, zupełnie bezbronna i niemająca pojęcia o świecie, rodzic staje się nie tylko opiekunem, ale i obrońcą. Podobno nie ma na świecie drugiego tak groźnego zjawiska, jak mama, której dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie.

Na szczęście codzienność jest dla nas o wiele łaskawsza. Nikogo nie trzeba atakować. Jednak położenie dziecka spać i zostawienie go samego w pokoju też jest ogromnym wyzwaniem. Rodzice często budzą się w nocy i sprawdzają, czy wszystko jest w porządku. Tymczasem maluchy szybko wyrastają z okresu niemowlęcego i w końcu trzeba je nauczyć zasypiać samodzielnie we własnym pokoju czy łóżeczku. I tutaj z pomocą przychodzą pluszaki, które są wsparciem i dla dziecka i dla rodziców, mogących spać spokojnie ze świadomością, że ukochany maluszek nie czuje się opuszczony.

Naszymi ulubionymi przytulankami dla najmłodszych są urocze gąski od Senger Naturwelt. Pluszaki marki są hipoalergiczne, co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Obciążone trudami zanieczyszczonego środowiska niemowlęta mogą być skłonne do alergii, przed którymi warto je chronić. Bawełniano-wełniana gąska z woreczkiem z pestkami wiśni może pełnić również rolę termofora. To świetna opcja zwłaszcza przy bólach brzucha i kolkach. Dodatkowo ciepło mięciutkiej zabawki uspokoi dziecko i zapewni mu wyjątkowy komfort.

Przytulanie ma wręcz magiczną moc i wcale nie przesadzamy! Noworodki nie bez powodu tak się domagają uścisków i uwagi. Rodzice są dla nich najważniejsi, ale przecież nawet najbardziej zaangażowani rodzice muszą od czasu do czasu poświęcić uwagę codziennym obowiązkom. Subtelna nauka samodzielności dzieciątka również jest istotna, w co naprawdę warto zaangażować pluszaki.

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają taką samą potrzebę miłości i uwagi. Wszystkie dzieci bez wyjątku chcą czuć się kochane i bezpieczne, a jednocześnie pragną poznawać świat. Rodzic powinien pozwalać maluchom na samodzielność, a przy tym sygnalizować, że jest obok.

Świetnym przykładem tego mechanizmu jest nauka chodzenia. Rodzice bardzo często ustawiają się w niewielkiej odległości od dziecka, zachęcając je do wykonania kilku kroków, które dla maluszka stanowią ogromne wyzwanie i osiągnięcie. Rodzic jest widoczny, wiwatuje i kibicuje dziecku, ale ono samo wykonuje każdy krok. Rodzic czuwa, ale nie odbiera dziecku przyjemności bycia samodzielnym. To potężna satysfakcja dla dziecka, jeśli może swobodnie wykonywać skoki rozwojowe, wiedząc, że rodzice będą dumni z każdego postępu.

Przytulanka jest takim pierwszym przyjacielem, będącym dużym wsparciem dla rozwijającej się pociechy. Swojego pluszaka powinien mieć każdy chłopiec i każda dziewczynka. Na rynku dostępne są tak fantastyczne motywy, że nawet najbardziej wymagający maluch znajdzie coś dla siebie. Spójrzcie tylko na bawełnianego kotka OYOY, albo królika w piżamie od Main Sauvage! To nie tylko przytulanki, to wspaniałe zabawki, które mogą towarzyszyć dziecku dosłownie wszędzie!

Pierwsza przytulanka dziecka, jeśli naprawdę stanie się mu bliska, zwykle towarzyszy maluchowi całe dzieciństwo, a i w dorosłości darzona jest ogromnym sentymentem. Na przytulankę dla dziecka warto wybrać zatem zabawkę, która przetrwa lata i która naprawdę mu się spodoba.

Producenci dziecięcych zabawek doskonale znają się na gustach najmłodszych i wiedzą, jak chronić ich delikatną skórę. Stąd pluszaki renomowanych marek dostępnych w naszym sklepie mają wysokiej jakości bawełnianą poszewkę i wełniane, hipoalergiczne wypełnienie. Nie ma możliwości, by taki pluszak nie przetrwał wielu lat! To jakość, którą wielu z nas zna z dzieciństwa. Kiedyś zabawki były praktycznie niezniszczalne, dzisiaj można takie spotkać u nielicznych producentów. Na szczęście wiemy, jak ich znaleźć.

Przytulanki mają przecież wiele zastosowań. Pluszak może być obrońcą i przyjacielem — jest wiernym towarzyszem dziecięcej wyobraźni. Nocami pilnuje dziecięcego pokoju, by żadne potwory nie miały do niego wstępu. Za dnia zaś jest fantastyczną zabawką, która rządzi wszystkimi innymi zabawkami w pokoju. W dziecięcej codzienności są to bardzo istotne sprawy!

Nasze ukochane pociechy nie potrzebują setek pluszaków i akcesoriów. Wystarczy jeden lub dwa naprawdę lubiane pluszaki i zabawki, którymi dziecko naprawdę chce się bawić. Co najważniejsze, postarajmy się znaleźć czas, by niekiedy towarzyszyć córce lub synowi podczas zabawy. Wspólna zabawa z rodzicami jest jak zastrzyk energii dla dziecięcej wyobraźni. Wszystko staje się wtedy ciekawsze, a pomysły same przychodzą do głowy. Pluszak, którego docenią rodzice, będzie podwójnie kochany przez dziecko.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją pluszaków i zabawek dla dzieci, a jednocześnie ostrzegamy, że trudno oderwać od nich wzrok. Są po prostu wspaniałe! Trzymajcie się ciepło i pamiętajcie o tym, by regularnie przytulać bliskich.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do Twojej listy