Bobo Choses vs The Animals Observatory

Świat mody dziecięcej jest równie ciekawy i inspirujący, co ten dla dorosłych. Z łatwością adaptuje różne trendy i wprowadza je w swoje szeregi. Pełno w nim marek, które kierują się własnymi zasadami i kreującymi swój niepowtarzalny świat. W porównaniu do mody dla dorosłych, marki tworzące dla najmłodszych mają utrudnione zadanie - projekty nie tylko mają cieszyć oko czy poruszać wyobraźnie, ale również spełniać szereg warunków. Wszak nasze dzieci to bardzo wymagająca grupa, która w mgnieniu oka weryfikuje przydatność danej rzeczy. I szczerze wydaje werdykt. Marki się dwoją i troją, aby sprostać naturalnym wymogom swoich małych klientów. Tkaniny nie mogą drażnić, a modele ubrań mają jak najmniej krępować ruchy.

Tym razem chcemy przedstawić Wam sylwetki dwóch hiszpańskich marek, które podbiły serca pociech oraz ich rodziców. Każda z nich dobrze zna swoich odbiorców i wie jak zapewnić im nie tylko komfort, ale również radość z noszenia ubrań. Ich kolekcje są wyczekiwane przez fanów, a baczni obserwatorzy z zainteresowaniem patrzą, co ciekawego zostanie zaprezentowane w nowym sezonie.

Wykreowali swój styl, który zdobywa zarówno rzesze zwolenników jak i przeciwników.

Wróćmy jednak do samego początku…

Bobo Choses

Marka w tym roku obchodzi 10 urodziny. Powstała z połączenia wygody z zabawą oraz tradycją. Do tego wystarczyło dodać hiszpański temperament przejawiający się bogatą paletą pełną żywych kolorów i ich nieoczywistymi połączeniami. Początkowa dyrektor kreatywna Laia Aguilar sprawiła, że marka zaczęła kojarzyć się z wesołym dzieciństwem. Na tkaninach pojawiały się wzory w postaci przedmiotów codziennego użytku, owoców, zwierząt czy zabawnych napisów. Od tego czasu, każdego sezonu prezentowana jest kolekcja inspirowana otaczającym światem, a przy okazji przedstawiająca daną historię. Mimo tego, że miejsce dyrektor kreatywnej zajęła Adriana Esperabla to marka pozostała wierna początkowej stylistyce. Na nadrukach widać motywy, które akurat marka obiera za główne danego sezonu. W ten sposób pojawiają się nawiązania do twórczości znanych malarzy, wkomponowane w elementy martwej natury czy inspiracje światem sportu i lat 80.

Bobo chce zaskakiwać, ale również traktować modę jako część codziennej rzeczywistości. Musi być wystarczająco wygodnie tak, żeby czas upływał na zabawach i poznawaniu świata. Co więcej, marka dokłada wszelkich starań, aby poprzez modę też edukować - prezentując wartościowe postawy czy angażując w walkę o dobro naszej planety. Do kapsułowych kolekcji zapraszani są najmłodsi, którzy mają szansę dać ujście swojej wyobraźni. Ich rysunki pojawiają się na chłopięcych tshirtach czy sukienkach dla dziewczynek. Prezentowane kolekcje, co sezon sprawiają, że Bobo Choses ugruntowało swoją pozycję w świecie mody dziecięcej. Oryginalne projekty w połączeniu z krojami często odwołującymi się do poprzednich dekad sprawiły, że marka podbiła serca rodziców oraz najmłodszych. Dużą rolę odgrywają też dodatki, które wydają się być przysłowiową „wisienką na torcie”. I tak znajdziemy tryskające kolorami dziecięce rajstopy i podkolanówki, w sezonie zimowym grube czapki, ale z zaskakującym elementem. A w lecie? Letnią porą możemy zapewnić naszym dzieciom frotowy szlafrok, który otuli po morskiej kąpieli czy kolorowy plecak na górskie wycieczki.

The Animals Observatory

Nieco młodsza marka, ale również z hiszpańskim temperamentem. Już na początku jej historii trzeba również wspomnieć o Laii Aguilar. Mianowicie, The Animals Observatory (w skrócie TAO) jest jej własnym projektem. Kobieta jest założycielką oraz pełni funkcję dyrektor artystycznej. Niektórzy twierdzą, że wszystko czego dotknie się Laia, zamienia się w złoto i odnosi sukces. Tak było również w przypadku The Animals Observatory. Początkowo pojawiały się spekulacje, czy przypadkiem nowa marka nie stanie się bliźniaczo podobna do Bobo Choses. Nie zważając na te opinie, Laia weszła z przytupem z nową marką. Oprócz bycia kreatorką i znawczynią dziecięcych trendów, kobieta też dobrze rozumie świat mody oraz oczekiwania najmłodszych i tych większych. Już jedna z pierwszych kolekcji powstała we współpracy z modelką i projektantką, a równocześnie partnerką jednego z piłkarzy hiszpańskiej ligii - Vanessą Lorenzo. Kolaboracja ze znaną twarzą, a do tego światowej sławy nazwisko sportowca tylko „podkręciły” zainteresowanie.

A co do porównań? Patrząc na dotychczasowe kolekcje młodszej marki łatwo zauważyć, że jest ona nieco dojrzalsza. Kolorystyka jest bardziej stonowana, ale w taki sposób, że wszelkie odcienie można ze sobą dowolnie mieszać. Nadal jest to moda dziecięca, a ubrania mają zapewnić komfort w codziennych sytuacjach. Jednak zawsze pojawiają się smaczki w postaci detali takich jak np. wyższy stan przy chłopięcych spodniach czy delikatne bufki w dziewczęcych bluzkach. Dla Laii moda jest sposobem do wyrażania siebie i pokazywania wyjątkowości świata. Idealnie obrazuje to motto przewodnie oraz filozofia marki, które brzmi „be a good animal”. To nawiązanie oddaje połączenie istniejące między światem ludzi oraz zwierząt. Podobnie jak u Bobo, inspiracją staje się otaczający świat. Kolekcje często nawiązują do alternatywnej kultury i sztuki czy nauki. Nadruki też przywodzą na myśl świat dorosłych. W miejsce słodkich zwierząt czy klasycznych kropek, wchodzą postaci przypominające np. Le Corbusiera czy Patti Smith. Patrząc na modele ubrań można przekonać się, że moda zawsze wraca. Kroje ubrań często nawiązują do lat 80 - krótkie i szerokie bluzy, koszule z bufkami czy proste spodnie z zakładkami. Wszystko podane w nowej odsłonie i podkręcone nutą obecnych trendów. TAO są mistrzami w tworzeniu nietypowych i niepowtarzalnych akcesoriów, które stają się dopełnieniem stylizacji. Budzą one niemałe pożądanie. W poprzednich kolekcjach hitem stawały się czapki z daszkiem z odpinanym ociepleniem czy kapelusze z wyściełane futerkiem.

My uwielbiamy obydwie marki za niewymuszony luz i łatwość w mieszaniu. Jest to typowy codzienny styl, w którym nasze dzieci czują się swobodnie i radośnie. A kto jest Waszym faworytem? Podzielacie zachwyt, który krąży wokół marek? :-)

#misslemonade_kidstore

Follow us on Instagram

Comments (2)

  • Megan
  • 2018-10-12 14:30:38
  My choice is Bobo Choses. Ahh Bobo!
  • Ashley
  • 2018-10-15 23:02:04
  Vote for The Animals Observatory!

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do Twojej listy