Darmowa wysyłka do Paczkomatu od 499 zł

Bawełna egipska i kolorowy świat skarpet Collégien

Skarpetki i kapcie to element garderoby, który jest obowiązkowy. W dodatku całkiem lubiany - kto nie dostał choć raz skarpetek i kapci w prezencie, ten nie zna prawdziwej magii świąt. Żarty żartami, ale prawda jest taka, że są to przydatne rzeczy, bez których ciężko się obejść. Dzisiaj porozmawiamy sobie o skarpetkach dziecięcych, nie byle jakich, bo z bawełny egipskiej! Kolorowe produkty marki Collégien skradną Twoje serce!

Moda, która jest przy okazji praktyczna i prezentuje wysoką jakość, to moda najlepsza! Collégien jest firmą powstałą w 1947 roku - w czasach, kiedy fast fashion i produkty niskiej jakości NIE ISTNIAŁY. Producent do dzisiaj szyje i produkuje skarpetki, rajstopy oraz tak zwane slippers, czyli skarpetki z gumową podeszwą, które po raz pierwszy pojawiły się na rynku właśnie za sprawą Collégien i natychmiast stały się bardzo popularne.

Produkty Collégien były w dwudziestym wieku uwielbiane, a marka była znana w całej Europie, chociaż zaczynała w małej, francuskiej wsi. W czasie, kiedy marketing raczkował taki sukces mogło spowodować tylko jedno - znakomita jakość oferowanych produktów. W istocie tak było, a co najciekawsze, ta jakość przetrwała do dziś. W 2007 roku CEO firmy odkrył markę Collégien na nowo. Dzięki temu świetne, kolorowe lub klasyczne, rajstopki, skarpetki i podkolanówki dziecięce możesz dzisiaj oglądać w Miss Lemonade.

Urocze podkolanówki, rajstopki i skarpetki Collégien powstają od początku do końca we Francji. Producent wykorzystuje w produkcji bawełnę egipską, czyli bawełnę klasy premium. Nie są to puste słowa - bawełna egipska (która notabene zbierana jest ręcznie, a nie maszynowo), ma cienkie i długie włókna. W praktyce oznacza to, że z włókien bawełny egipskiej można wykonać bardzo ciasny splot, cechujący się wysoką wytrzymałością. Biorąc pod uwagę aktywności rozbrykanych maluchów wytrzymałość to niewątpliwa zaleta dziecięcych rajstopek. A to dopiero początek!

Podobnie jak zwykła bawełna, również odmiana egipska jest oddychająca - doskonała na lato i zimę, gdyż dostosowuje się do temperatury ciała. Na uwagę zasługuje również jej cudowna miękkość. Nawet najbardziej aktywne, wymagające i szczere dziecko nie będzie narzekało na to, że podkolanówki lub rajstopki z bawełny egipskiej “drapią”. A teraz wisienka na torcie: bawełna egipska nie uczula, dlatego jest zalecana szczególnie dla niemowląt i dzieci.

Można powiedzieć, że rajstopy i podkolanówki Collégien są nie do zdarcia, a komfort, jaki zapewniają, jest bezcenny. Bawełna egipska znakomicie wchłania wilgoć, dlatego pot nie będzie utrzymywał się na skórze, a mała elegantka w pięknej sukience i rajstopkach nie przeziębi się, kiedy niespodziewanie zawieje wiatr. Produkty Collégien dostępne są w tak wielu kolorach, od pastelowych, po bardzo mocne, że z łatwością trafisz w gust swojego malucha.

Zachęcamy również do zobaczenia słynnych slippersów, które w Polsce nazywamy kapciami. Nam szczególnie podobają się kapcie Collégien Zig Zag w czarno-białe paski (kapcie dla gwiazdy rocka!), oraz Collégien Nid douilet Creamy, czyli różowe kapcie w czarne kropeczki (dla małej księżniczki). Dziecięce kapciuszki można prać w pralce, a do ich produkcji użyto między innymi, wełny, kaszmiru i angory.

Na koniec chcieliśmy dodać, że rajstopy, skarpety, podkolanówki i kapcie Collégien to NIE SĄ produkty jednorazowe lub kilkurazowe. Dlatego cenę warto podzielić przez wszystkie dotychczasowe rajstopki ze sklepów sieciowych, które trzeba było wyrzucić po kilku razach, ponieważ się rozciągnęły, zmechaciły lub porwały. Kupowanie rzeczy najlepszej jakości to wbrew pozorom oszczędność i oczywiście wygoda.

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do Twojej listy