Darmowa wysyłka do Paczkomatu od 499 zł

Czy znacie FASHLO — segment w sklepie Miss Lemonade, w którym sprzedajemy ubrania z drugiej ręki? I to ręki nie byle jakiej, gdyż są to ciuszki nadesłane przez klientów naszego sklepu! Mówiąc prościej, jest to swego rodzaju komis, w którym rodzice mogą sprzedawać ubrania swoich dzieci. Stawiamy tylko na luksusowe marki, dokładając jednocześnie swoją cegiełkę do ochrony środowiska i promocji marek, w które naprawdę warto inwestować.

Ubrania luksusowych marek czarują wysoką jakością. Fajnie jest nosić koszulki, spodnie i sukienki, które nie gryzą, nie wywołują alergii, przepuszczają powietrze i komplementują naszą urodę. Luksusowe ubrania mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę: są trwałe. Dobra bawełniana sukienka spokojnie może krążyć z rąk do rąk i mało prawdopodobne, że szybko trafi na wysypisko. W przypadku ubrań dziecięcych jest jeszcze lepiej, gdyż dzieciaki rosną w oczach i nigdy nie są w stanie nosić ubrań dłużej, niż kilka miesięcy. Jeśli więc inwestujemy w renomowane, zrównoważone marki, te świetne ubrania możemy po tych kilku miesiącach odsprzedać dalej. W tym celu stworzyliśmy FASHLO — zakładkę na stronie Miss Lemonade z ubraniami preowned, czyli takimi, które miały już wcześniej właściciela.

Dziecięce ubrania preowned wyglądają jak nowe, a przy okazji są tańsze. Kupując ciuszki z drugiej ręki, wykorzystujemy przedmioty, które już są w obiegu. Tym sposobem nie zasilamy szkodliwych społecznie i środowiskowo sieci handlowych, a także nie dokładamy się do zaśmiecania planety ubraniami fast fashion. Jest ich tak dużo, że (o ironio) ludzie w krajach rozwijających się mogą z wysypiska wybrać sobie modne ciuchy z metkami za darmo. A z drugiej strony nie mają co jeść, gdyż marki zarabiające miliardy (!) oferują tylko i wyłącznie pensję głodową. Trzeba powstrzymać tę karuzelę tragedii, ale producenci szybkiej mody nie zrobią tego sami z siebie.

Jak działa FASHLO i jakie zalety ma to rozwiązanie?

Ubrania z drugiej ręki cieszą się coraz większą popularnością i o ile kupowanie jest proste i przyjemne, o tyle sprzedaż ubrań z własnej szafy jest bardziej skomplikowana. Wymaga to dodatkowej pracy i kontaktu z potencjalnymi kupcami, a zdajemy sobie sprawę, że z reguły nie macie na to czasu. W związku z tym w FASHLO zajmujemy się sprzedażą i promocją ubrań preowned za Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, wypełnić formularz i poczekać na zatwierdzenie. Po akceptacji formularza wystarczy wysłać nam ubrania i tutaj kończy się Twoja rola. Pamiętaj jedynie o kilku kwestiach.

  • Sprzedajemy wyłącznie ubrania wybranych przez nas marek, wymienionych w formularzu.

  • Ubrania na sprzedaż muszą być czyste i bez uszkodzeń.

  • Ważne, by ubrania miały wewnętrzne metki.

  • Właściciel wystawionych ubrań w momencie sprzedaży otrzyma 40% od ceny ubrania.

  • 50% od ceny ubrania zostaje w sklepie — pokrywa koszty utrzymania i prowadzenia komisu FASHLO. Komis nie jest prowadzony w celach zarobkowych.

FASHLO jest inicjatywą, dzięki której przyczyniamy się do zmniejszania naszego śladu węglowego i promujemy zrównoważony styl życia. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości takich inicjatyw będzie więcej, ale nie wszystkie sklepy będą oferowały ubrania tak dobrej jakości. Selekcjonujemy marki i jesteśmy w tym bardzo surowi. Zależy nam na tym, by ubrania były w obiegu jak najdłużej i chcemy pomóc naszym klientom w byciu bardziej eko!

O ekologii i zrównoważonych zakupach mówimy praktycznie w każdym wpisie na blogu. Życie w duchu less waste jest nam szczególnie bliskie i przekonaliśmy się, że nie trzeba obniżać komfortu swojego życia, by jednocześnie dbać o planetę. Czasami jednak dopada nas kryzys, zwłaszcza kiedy czytamy o celebrytach latających prywatnymi samolotami po bułki do sklepu, czy o firmach fast fashion wypuszczających na rynek miliony ton ubrań, wiedząc, że większość z tego wyląduje na wysypisku w Bangladeszu. Można się zastanowić, jaki wpływ na ratowanie planety ma przeciętny Polak. Jan Kowalski może od 10 lat jeździć do pracy rowerem, tymczasem celebrytka z tego samego miasta zniweluje jego działanie poprzez setki podróży samolotem w ciągu roku. Podobnie jest z ubraniami. Zrównoważone ubrania mają co prawda super jakość, ale czasami w duchu można poczuć złość na to, że ludzie przeważnie wolą kupić 5 tanich swetrów złej jakości, zamiast jednego dobrego. Co z tego, że żaden z tych 5 swetrów nie będzie noszony i że te ubrania łącznie są droższe od 1 swetra wysokiej jakości, który byłby noszony wiele lat i wciąż wyglądałby wspaniale. Mistrzowie marketingu starają się uzależnić nas od zakupów i przede wszystkim sprawić, byśmy nie zwracali uwagi na to, co kupujemy.

No dobrze, trochę sobie ponarzekaliśmy, a teraz pozytywy! Zrównoważone zakupy jak najbardziej się opłacają. Jan Kowalski sam nie zmieni świata, ale jeśli przyłączą się do niego inni rodacy, to producenci ubrań, kosmetyków, samochodów etc. otrzymają wyraźny sygnał, że muszą się bardziej postarać, by skłonić ludzi do zakupów. Dzięki temu dojdziemy do poziomu, w którym będzie się produkować mniej, ale lepiej. Wszyscy na tym skorzystamy.

To prawda, że dobre ubrania od zrównoważonych marek są droższe. Jednak w tej cenie otrzymujesz również jakość, komfort i prestiż. W gratisie dostajesz możliwość odsprzedania ubrania, gdy już Ci się znudzi. Warto wiedzieć, że używane ubrania takich marek jak Bobo Choses, Konges Slojd i wiele innych, są sprzedawane na Vinted i OLX za porządne pieniądze. A tymczasem ubrania z sieciówek da się sprzedać w cenie kilkunastu złotych za worek, jeśli w ogóle ktoś się skusi. Dzięki zrównoważonym zakupom zmniejszasz swój wpływ na środowisko, walcząc o lepszy świat dla swoich dzieci. Co więcej, nie wspierasz marek, które do produkcji ubrań używają toksycznych chemikaliów (bo są tanie), wyzyskują dzieci i dorosłych, każąc im pracować po 10-16h dziennie, bez wolnego i za pieniądze, które wystarczają na 1 posiłek dziennie. Mimo wszystko warto więc żyć w duchu less waste i zawsze stawiać na jakość, nie na ilość. Ponadto pamiętajmy, że to nie majtki zdobią człowieka, ale człowiek majtki. To ludzie są ważni, nie ubrania, a razem możemy zadbać o bezpieczniejszą i zdrowszą przyszłość dla naszych dzieci.

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do Twojej listy