Darmowa wysyłka do Paczkomatu od 499 zł

Jak spędzić Dzień Matki i Dzień Dziecka? Propozycje wspólnego świętowania!

Dzień Matki już za kilka dni, a niedługo później możemy cieszyć się kolejnym wspaniałym świętem - Dniem Dziecka. To znakomita okazja, by inaczej zaplanować sobie czas i świętować wspólnie. Poznaj propozycje gier i zabaw od Miss Lemonade!

Jesteśmy pewni, że Twój ukochany maluch (albo maluchy), ma tyle zabawek, że scenariuszy na wspólną zabawę nie zabraknie. Podczas wyjątkowych dni, takich jak święto mam i święto dzieci, nie warto szukać wymówek! Odłóż telefon, zapomnij o pracy i udaj się do dziecięcego królestwa! Martwisz się, że brakuje Ci wyobraźni? Nie przejmuj się, Twoje dziecko Ci to wybaczy.

Zabawa nr 1: Polowanie na skarby

Polowanie na skarby to świetny scenariusz zabawy na Dzień Dziecka, kiedy chcesz podarować swojemu maluchowi jakiś upominek. Zachęcamy do tego, by nie wręczać dziecku prezentu tak po prostu, ale by zabawić się w ekipę Indiana Jonesa. Schowaj upominek lub upominki, na przykład przytulankę od Singer Naturwelt, paczkę słodyczy, czy zestaw drewnianych zabawek Konges Slojd, a następnie przygotuj kartki z podpowiedziami.

Na początek wręcz dziecku 1 kartkę ze wskazówką, na przykład: Potężny mag oczekuje Cię przy lodówce. Ukończ misję zjedzenia śniadania, a dostaniesz kolejną podpowiedź, która przybliży Cię do skarbu. Magiem będzie oczywiście tata, który po ukończeniu misji (warto przygotować ulubione śniadanie dziecka), da kolejną podpowiedź.

Następne kartki mogą być poukrywane w dowolnych miejscach - ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Zapewniamy, że ten dzień Twój synek lub córeczka zapamięta na długo! Nie martw się, jeśli mały odkrywca nie potrafi czytać. Od czego Indiana Jones ma pomocników?

Zabawa nr 2: Salon kosmetyczny

Jeśli masz w domu małą księżniczkę, musisz wiedzieć, że tylko czeka, by wypróbować Twoje kosmetyki. Dzieci uwielbiają swoich rodziców i bardzo chcą robić to samo, co oni. Więc jeśli codzienne robienie makijażu przed pracą wydaje Ci się nudne, wiedz, że Twoja córeczka zamieniłaby niejedną zabawkę, by móc się pomalować Twoimi „zabawkami”.

Nie wszystkie kosmetyki dla dorosłych są bezpieczne dla skóry dziecka. Mamy lepszy pomysł - drewniany zestaw kosmetyków Konges Slojd. Szczerze mówiąc, giganci przemysłu kosmetycznego mogliby wziąć przykład ze szwedzkiego producenta i zacząć produkować piękne, ekologiczne i trwałe kosmetyki. Kiedy podarujesz swojej małej mistrzyni makijażu zestaw Konges Slojd pamiętaj, by uczestniczyć w zabawie. W tym dniu zamień się w klientkę najlepszego salonu kosmetycznego w mieście.

Dzieci bardzo lubią bawić się w codzienne życie. Pieczenie babeczek, robienie zakupów w sklepie pluszowego misia i takie tam. To naturalny element rozwoju i warto w tym malucha wspierać. Jeśli szukasz prezentu z okazji Dnia Dziecka, zwróć uwagę także na inne drewniane zabawki Konges Slojd, które tworzą gotowe scenariusze zabawy.

Zabawa nr 3: Forteca

Klasyk wśród zabaw. Kto z nas nie marzył o zbudowaniu wielkiej fortecy z poduszek i koca? W dzisiejszych czasach nie trzeba robić takiego bałaganu, by zbudować znakomitą bazę. Przedstawiamy bawełniane baldachimy z kolei Numero 74. Proste w montażu i znakomite do użycia w domu lub na zewnątrz. W takiej ukrytej fortecy w domu lub ogrodzie mogą schować się dzieci w każdym wieku. Genialną opcją dla małych dzieci są również indiańskie tipi, od których nie można oderwać wzroku. Numero 74 zadbało o najmniejsze detale!

Zabawa nr 4 Wielka rodzinna wyprawa

Ładna pogoda aż prosi, by spędzić wolny czas na zewnątrz. Zapakuj baldachim, miękki koc i pyszności, a następnie udajcie się na rodzinny piknik. Na świeżym powietrzu również można pobawić się z dzieckiem. Wyprawie można dodać nuty tajemniczości i zabrać malucha w zupełnie nowe miejsce, które go zachwyci. Na takie wielkie wyjście polecamy zabrać termos, na przykład Konges Slojd Miso Moonlight. Z tak uroczego termoska z przyjemnością napije się każdy odkrywca! A jeśli jesteśmy przy marce Konges Slojd, zwróć uwagę również na wygodne ubrania i kapelusze z bawełny. Wygodny strój podczas spacerów to podstawa!

Dzień Matki jest w szkołach i przedszkolach połączony z Dniem Ojca, dlatego prosimy wszystkich tatusiów, by nie czuli się pominięci. Im więcej członków rodziny bierze udział we wspólnej zabawie, tym lepiej. Zmierzamy do tego, że Dzień Mamy i Taty to wspaniały dzień, w którym rodzice otrzymują laurki, wierszyki i podwójną porcję miłości. I nie ma lepszego sposobu okazania dziecku wdzięczności, jak wspólnie spędzony czas. To też najpiękniejszy prezent - Maluchy nigdy nie mają dość zabaw z rodzicami, co szybko się zmienia, kiedy wkraczają w okres dorastania. Kiedy więc podarujesz maluchowi wspaniałą zabawkę z okazji Dnia Dziecka, pamiętaj, by wspólnie się nią pobawić.

Na koniec życzymy wszystkim mamom, tatom i wszystkim dzieciom (nawet tym, które 2 raz świętują swoją osiemnastkę), by dni beztroski i zabawy zdarzały się jak najczęściej!

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do Twojej listy