Wyprzedaż z okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60% do 30 maja!

Wakacyjna beztroska jest raczej obca rodzicom, ale letnie miesiące bez wątpienia mają swój urok i trudno się z nimi rozstać na rzecz jesieni i zimy. Jednak czas jest jak zając i ucieka, dlatego rodzice mają ostatnie dni na skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka. Z czego powinna składać się kompletna wyprawka szkolna 2022? Podpowiadamy!

Wyprawka szkolna w szkole podstawowej co roku mniej więcej wygląda tak samo, czasami musimy dokupić coś extra, a czasami możemy z czegoś zrezygnować. W przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych zagwozdki żadnej nie ma, gdyż nastolatkowie niezwykle skrupulatnie domagają się niezbędnych akcesoriów: szkolnych i pozaszkolnych. Rodzice nastolatków są więc wolni od obowiązku dowiadywania się o niezbędnych akcesoriach szkolnych. Tymczasem rodzice uczniów szkoły podstawowej powinni dokładnie przejrzeć listę przedmiotów szkolnych. W roku szkolnym 2022 wejdą w życie dość istotne zmiany, między innymi pojawi się nowy przedmiot: historia i teraźniejszość. A teraz do rzeczy. Co powinna zawierać kompletna wyprawka szkolna?

 • Plecak i worek na buty, ewentualnie także worek na strój gimnastyczny.

 • Zeszyty w ilości zgodnej z ilością przedmiotów (pamiętajcie o tym, że podstawówka wymaga głównie zeszytów w linie, a nie na odwrót).

 • Piórnik, a w nim przynajmniej 2 ołówki, 2 długopisy, temperówkę, gumkę do ścierania, klej, kredki, mazaki, ewentualnie cienkopisy i pióro.

 • Zestaw matematyczny: linijka, ekierka, cyrkiel, kątomierz.

 • Dwie lub 3 papierowe teczki z gumką, plus jedna solidniejsza w twardej oprawie.

 • Przybory do plastyki: blok techniczny biały i kolorowy, blok rysunkowy biały i kolorowy, farby plakatowe, pędzle, pastele (suche!), bibuła, plastelina i gotowość na dodatkowe zakupy w trakcie roku szkolnego.

 • Wygodne buty szkolne, strój do ćwiczeń.

 • Ozdobny plan lekcji i naklejki na zeszyty, co właściwie nie jest konieczne, ale z pewnością spodoba się dziecku.

Pierwszy rok nauki w szkole podstawowej zawsze jest czasem wyjątkowym dla dziecka, nawet jeśli ma za sobą lata spędzone w żłobku i przedszkolu. Szkoła to coś nowego, zupełnie inny rozdział i dzieciaki zawsze są z tego powodu bardzo podekscytowane. Ach, żebyśmy czuli to samo przy wstawaniu do pracy! W każdym razie warto się postarać, by dziecko nie straciło szybko tego cennego zapału, pozwalającego sprostać wyzwaniom szkoły. Zwróćmy uwagę, że maluchy przyswajają ogromne ilości wiedzy, a do tego muszą zmierzyć się z wyzwaniami społecznymi. Budowanie pewności siebie dziecka i zachęcanie go do podejmowania wyzwań z pewnością przyda mu się w życiu. W dorosłości napotykamy przecież dużo podobnych wyzwań.

To, co uważamy za niezbędne w wyprawce szkolnej dla pierwszoklasisty (oprócz entuzjazmu), to solidny plecak.

W dobry plecak warto zainwestować, bo gadżet tego typu jest narażony na mocną eksploatację. A podręczniki szkolne swoje ważą. Przy kompletowaniu wyposażenia plecaka nie trzeba aż tak się zastanawiać, chociaż warto zwracać uwagę na to, co się kupuje. Tanie akcesoria szkolne potrafią być toksyczne, ale oczywiście nie wszystkie. W ofercie Miss Lemonade znajdziesz sporo kredek, gumek, ołówków i mazaków, które są tak piękne, że wydają się wręcz magiczne. A przy okazji są bezpieczne dla zdrowia. Zachęcamy do rzucenia okiem na markę OOLY, która ma w swojej kolekcji między innymi fantastyczne pióra wieczne z wymiennymi wkładami. OOLY ma również karteczki samoprzylepne i kolorowe notesy, idealne do tego, by pierwszoklasista zapisywał lub rysował sobie najważniejsze zadania.

Co bardzo ważne, w pierwszym roku nauki szczególnie warto zadbać o wygodne obuwie dla dziecka. W przedszkolu maluchy często wygodnie biegają sobie na bosaka, a w szkole już tego komfortu nie ma. Być może bawełniane, kolorowe trampki Bensimon przypadną Wam i Waszym dzieciom do gustu. Równie duże znaczenie, co buty, ma również strój do ćwiczeń. Stawiamy wyłącznie na bawełniane koszulki, dresy i szorty. Dzieci we wrześniu i październiku dość często wychodzą na dwór w ramach zajęć, dlatego warto zadbać właśnie o wygodne, a zarazem cieplejsze ubrania, jak spodnie dresowe i bluzy.

Szkoły podstawowe starają się nauczyć dzieci porządku, dlatego wymagają działań, które zabieganym dorosłym wydają się zbędne. To na przykład okładanie zeszytów i pieczołowite podpisywanie wszystkich podręczników. Musimy to zrozumieć i przygotować się na to, że dziecko co jakiś czas będzie prosiło o dodatkowe akcesoria na zajęcia plastyczne lub techniczne. W sieci krążą żarty o tym, jak to dzieci w niedzielę o 22:00 informują rodziców o akcesoriach potrzebnych na zajęcia plastyczne w poniedziałek. W związku z tym warto połączyć siły z innym rodzicem, wymienić się numerami przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego, by po prostu przypominać sobie nawzajem o wywiadówkach, wycieczkach, zbiórkach etc.

Jeśli chcesz nieco przyspieszyć zakupy szkolne, przejrzyj produkty w sklepach internetowych i zrób zakładki z tymi produktami, które wydają Ci się porządne i które możesz kupić. Następnie zawołaj swojego ucznia, by z tej ograniczonej ilości produktów wybrał te, które mu się podobają. Ilość produktów w sklepach internetowych może zmęczyć dzieci i utrudnić im wybór, a rodzice zazwyczaj znają gust swojego dziecka. Odradzamy jednak robienie zakupów szkolnych samemu. To tak, jakby dorosłemu człowiekowi narzucić wybór samochodu lub ubrań. Każdy by się zdenerwował, prawda?

Z zakupami jest ten problem, że człowiek idzie po konkretną rzecz, wychodzi z tuzinem innych, ale bez tego, co faktycznie było potrzebne. Tak działa magia pięknych ekspozycji sklepowych i czar promocji. Trudno zachować trzeźwy umysł, poza tym ten, kto nigdy nie zapomniał czegoś ze swojej listy zakupów, z pewnością nie jest człowiekiem! W każdym razie przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice i tak mają co robić, dlatego zakupy szkolne warto sobie dobrze zorganizować.

 • Zamiast męczenia się w galeriach handlowych, wybierz zakupy w internecie.

 • Rozłóż sobie zakupy szkolne na raty. Zacznij na przykład od podręczników (z tym jest najwięcej biegania), następnie zamów artykuły papiernicze, a na końcu skup się na ubraniach.

 • Rób sobie zakładki stron z produktami, które chcesz kupić. Wyprawka szkolna często jest kompletowana z pomocą różnych sklepów, zwykle nie da się kupić wszystkiego w jednym.

 • Zrób listę i wykreślaj z niej każdy kupiony przedmiot. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz i zwolnisz miejsce w swojej głowie.

Szkoła to fajny czas, a jednocześnie bardzo wymagający. I podczas gdy rodzice przeżywają najcięższy szok i ból rozstania w momencie, gdy dziecko idzie do żłobka lub przedszkola, to dzieci najmocniej pamiętają właśnie początek szkoły. Dzieci w wieku szkolnym są już świadome wyzwań, czują ekscytację i radość, jednak z czasem mogą czuć zmęczenie nadmiarem szkolnych obowiązków. Pamiętajmy więc, że oprócz wyprawki szkolnej ważna jest również cierpliwość. A jeśli macie troszeczkę czasu, polecamy zgłębienie profesjonalnej literatury lub porad w zakresie budowania pewności siebie i asertywności u dziecka. Cierpliwość i wsparcie rodzica pomoże dziecku nie tylko w szkole, ale również w dorosłym życiu.

Wszystkim dzieciom życzymy udanego roku szkolnego 2022/2023!

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do Twojej listy