Wyprzedaż z okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60% do 30 maja!

Firma Caramel została założona w 1999 roku przez Eva Karayianni prawniczkę, która od zawsze uwielbiała dziecięce ubrania. Zaczęła projektować w celu zmiany ludzkich poglądów na temat odzieży dziecięcej. Wydawało jej się, że dzieci albo muszą nosić masowo produkowane ubrania, albo drogie, błyszczące rzeczy, które często są niepraktyczne lub anachroniczne, a żadne z tych ubrań nie oddawało tego, czym naprawdę jest dzieciństwo.

Eva pracowała jako prawnik, więc tak naprawdę nic nie przygotowało jej do założenia Caramel. Spędziła dwa lata na szukaniu ręcznie robionej dzianiny w Peru lub ubrań od małych projektantów w Londynie, lub Cotswolds. Początkowo prowadziła firmę z pokoju gościnnego, a potem z kuchni. W końcu otworzyła mały sklep w pobliżu budynku Michelin, ukrytego w Brompton Cross w Londynie. Wkrótce stało się jasne, że dotychczasowi dostawcy nie są w stanie zaspokoić rosnących potrzeb klientów, więc Eva zrobiła wielki krok i zaczęła sama projektować ubrania. Szukała nowoczesnego, charakterystycznego stylu, który byłby piękny i wygodny, a zarazem miał w sobie elegancję i odrobinę wyluzowanej angielszczyzny. Projektantka, szukając inspiracji, odwołuje się do uroku zabytkowych elementów, przesuwa granice palety kolorów bawiąc się kolorem i fakturą materiału.

Ubrania Caramel są funkcjonalne i wychodzą poza trendy. Dbałość o szczegóły, charakterystyczny krój odzieży i kształt kołnierzyka, wykwintne tkaniny i nostalgiczne dzianiny we współczesnych odcieniach to cechy charakteryzujące markę Caramel. Projekty Caramel są rozpoznawane na świecie, ponieważ są charakterystyczne i niekonwencjonalne, czasem ekstrawaganckie w szczegółach.

Eva udowodnia każdego dnia, że możliwe jest prowadzenie udanego biznesu napędzanego intuicją, kreatywnością i pasją. Inspiracją do powstania kolekcji wiosna/lato 2018 stały się ubrania dziecięce z lat 30 XX wieku. Prostota i formalność poprzednich dekad są lekko przywoływane i pomysłowo łączone z predyspozycją Caramel do zniekształconej, wyciszonej palety kolorów w odcieniach sepii i zmatowiałej fotografii.

Proste i nieskomplikowane kształty zapowiadają subtelną elegancję, która jest surowa i naturalna, sugerująca przesiąknięte słońcem zabawy na leśnej polanie lub leniwy odpoczynek nad wodą. W nowej kolekcji prym wiodą kalejdoskopowe wzory: bluzki, sukienki, koszule w przytłumionych kolorach pomarańczy czy żółci. Sweterki, bluzeczki w marynarskie biało- niebieskie paski, miękkie bloomery, rompery i kaftaniki w kolorowe paski, miętowe sweterki na chłodniejsze dni czy ciemnozielone, zapinane na guziki sukieneczki doskonale sprawdza się podczas dziecięcych zabaw. Kolekcja Caramen nawiązuje do stylu retro, jednocześnie jest nowoczesna i wyrafinowana, iście wyluzowana angielszczyzna.

#misslemonade_kidstore

Follow us on Instagram

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do Twojej listy